XVII Ogólnopolskie Warsztaty Akceleracji i Zastosowań Ciężkich Jonów

Z przykrością informujemy, że XVII edycja Ogólnopolskich Warsztatów Akceleracji i Zastosowań Ciężkich Jonów musi zostać odwołana.

Spowodowane jest to nieoczekiwaną decyzją polskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki o niewspieraniu finansowo pracy naszego cyklotronu w 2022 roku.
Niestety, cięcia finansowe dotknęły także innych dużych infrastruktur badawczych w Polsce.

Zaapelowaliśmy jeszcze w sierpniu o zmianę tej decyzji przywołując nasz zobowiązania względem polskiego i europejskiego środowiska naukowego. Wstrzymanie pracy naszego akceleratora stawia w trudnej sytuacji naszych użytkowników realizujących u nas swoje granty, jak i uniemożliwia nam spełnienia oczekiwań naszych zagranicznych partnerów, którzy udostępnili nam unikalne narzędzia detekcyjne.
Ponieważ jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi na naszą prośbę nie jesteśmy już w stanie przygotować cyklotronu do pracy na czas Warsztatów ze względu na brak środków finansowych.

Jednocześnie informujemy, że  dla studentów UW zapisanych w USOS na Warsztaty odbędą się, ale niestety w okrojonej formie z wyżej wymienionych przyczyn.

Mamy nadzieję, że nasze Warsztaty zostaną wznowione w przyszłym roku.