Szlachetna Paczka 2019

Także w tym roku pracownicy Laboratorium włączyli się w akcję “Szlachetna Paczka”.
W sobotę, 7 grudnia, część z nas pojechała do magazynu Szlachetnej Paczki w Szydłowcu, a stamtąd (wraz z wolontariuszami) do rodziny, której przekazaliśmy naszą Paczkę (rodzina wyraziła zgodę na bezpośredni kontakt z darczyńcą). Dzięki zebranym środkom finansowym i wszystkim przekazanym przez pracowników ŚLCJ darom, rodzina otrzymała lodówkę oraz 21 paczek wypełnionych żywnością, środkami czystości, odzieżą, butami, przyborami szkolnymi, ręcznikami, pościelą, mikserem oraz specjalnymi świątecznymi prezentami. Udało się tym samym zaspokoić wszystkie potrzeby wymienione przez rodzinę. Dzięki tej pomocy pani Katarzyna, pan Paweł oraz trójka ich dzieci – Adrian, Antek i Małgosia nie tylko w spokoju i radości przeżyją zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, ale także znajdą w sobie nową siłę do walki z przeciwnościami i problemami zdrowotnymi.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że powstanie tej Szlachetnej Paczki było możliwe – za wszystkie przekazane środki finansowe, przyniesione produkty z listy potrzeb, za każdy czas poświęcony na zrobienie zakupów i pomoc w pakowaniu. W sposób szczególny dziękujemy Joli Matuszczak za zorganizowanie akcji “Szlachetna Paczka” w ŚLCJ i Marzenie Wolińskiej za pomoc w dowiezieniu Paczki do Szydłowca.

Od wolontariuszy Szlachetnej Paczki otrzymaliśmy piękną bombkę, która wisi już na naszej Laboratoryjnej choince. Natomiast od rodziny otrzymaliśmy ręcznie wyhaftowany przez panią Katarzynę obraz.

Jak informuje strona internetowa Szlachetnej Paczki w tegorocznej edycji:
– w ramach akcji pomoc otrzymało 14 562 rodziny,
– łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 45 860 684 zł.,
– w pomoc włączyło się łącznie 620 220 osób,
– jedną Szlachetną Paczkę tworzyło średnio 38 osób,
– średnia wartość paczek dla jednej rodziny to 3149 zł.

Jeszcze raz dziękujemy, że wspólnie mogliśmy być częścią tego dzieła.