Odszedł Profesor Jan Żylicz

16 lutego 2026 roku odszedł od nas prof. dr hab. Jan Żylicz – legendarna postać polskiej fizyki jądrowej.  Był nauczycielem wielu pokoleń uczonych pracujących w instytutach całego świata, w tym w Środowiskowym Laboratorium Ciężkich Jonów. To był jeden z tych Newtonowskich olbrzymów, na barkach których stoimy. Requiescat in pace