Szlachetna Paczka 2022

Szanowni Państwo,

W sobotę dostarczyliśmy Szlachetną Paczkę do magazynu Warszawa – Ochota, skąd wolontariusze przekazali ją do rodziny. Zebrane środki finansowe i dary rzeczowe pozwoliły na zaspokojenie wszystkich wymienionych potrzeb pani Doroty i pana Jacka wraz z dziećmi – Karoliną, Patrycją i Piotrem. Ofiarowaliśmy im 23 paczki wypełnione żywnością, środkami czystości, dwoma prześcieradłami, pieluchomajtkami, materiałami szkolnymi i specjalnymi świątecznymi upominkami. Została również dostarczona nowa pralka, która zastąpi starą – nieszczelną.
Mam nadzieję, że przekazane przez nas dary pozwolą pani Dorocie, panu Jackowi i ich dzieciom nie tylko w spokoju i radości przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, ale także zyskać nowe siły do stawania czoła przeciwnościom.

Chciałabym bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie tej Szlachetnej Paczki – za wszystkie przekazane środki finansowe, dary rzeczowe oraz poświęcony czas. Podziękowania te kieruję także do kilku osób spoza ŚLCJ, które wsparły naszą Szlachetną Paczkę. Szczególnie pragnę podziękować 2 osobom, które wspomogły mnie w pakowaniu paczek. Ich dostarczenie do magazynu było zaś możliwe dzięki pomocy Marzeny Wolińskiej-Cichockiej i mojego męża, którzy dzielnie załadowali ze mną wszystko do dwóch samochodów i zawieźli – bardzo dziękuję!

Czekamy jeszcze na oficjalną i pełną relację wolontariusza z przekazania Paczki, ale już dostałam od niego wiadomość, którą rodzina wysłała po dostawie pralki:
“Dzień dobry, właśnie dotarła do nas pralka. Jest super i rozmiarowo również. Panowie zabrali starą i podłączyli nową i sprawdzili czy działa. Po prostu piękna baaardzo dziękujemy darczyńcy – po prostu brakuje mi słów wdzięczności 🤗😀”

Na tablicy ogłoszeń w recepcji wisi już tegoroczny dyplom Szlachetnej Paczki dla pracowników ŚLCJ. Od wolontariuszy Szlachetnej Paczki otrzymaliśmy także kartkę świąteczną wykonaną przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 280, w której znajdował się magazyn.

Jeszcze raz dziękuje, że wspólnie mogliśmy być częścią tego dzieła.

Pozdrawiam serdecznie,
Jola Matuszczak